LY2F-AC12
General Purpose / Industrial Relays GP RELAY
product image
LY2F-AC12 Picture
SeekIC No. : 002554780 Detail
LY2F-AC12: General Purpose / Industrial Relays GP RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LY2F-AC12
Quick Details
Contact Form : DPDT Contact Current Rating : 7 A
Coil Voltage : 12 VAC Coil Resistance : 91 Ohms
Coil Current : 106.5 mA Switching Voltage : 250 VAC, 125 VAC
Mounting Style : Screw
Switching Voltage : 250 VAC, 125 VAC
Contact Current Rating : 7 A
Coil Voltage : 12 VAC
Coil Resistance : 91 Ohms
Coil Current : 106.5 mA