Development Boards & Kits - S08 / S12 EVAL KIT FOR MC912DG60A
M68KIT912D60A: Development Boards & Kits - S08 / S12 EVAL KIT FOR MC912DG60A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Product : | Evaluation Kits | Tool Is For Evaluation Of : | MC912DG60A |
| Core : | S12 | Interface Type : | CAN, RS-232 |
| Operating Supply Voltage : | 5 V |
| Technical/Catalog Information | M68KIT912D60A |
| Vendor | Freescale Semiconductor |
| Category | Programmers, Development Systems |
| Type | Microcontroller |
| Contents | Module and Misc Hardware |
| For Use With/Related Products | MC912D60A |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M68KIT912D60A M68KIT912D60A |