Comparator ICs 4-Bit Magnitude Comp
M74HC85RM13TR: Comparator ICs 4-Bit Magnitude Comp
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Product : | Digital Comparators | Maximum Operating Temperature : | + 125 C |
| Mounting Style : | SMD/SMT | Package / Case : | SO-16 |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | M74HC85RM13TR |
| Vendor | STMicroelectronics (VA) |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Magnitude Comparator |
| Number of Bits | 4 |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Current - Supply | 4A |
| Delay Time - Propagation | 20ns |
| Package / Case | 16-SOIC (3.9mm Width) |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Drawing Number | * |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M74HC85RM13TR M74HC85RM13TR 497 1888 1 ND 49718881ND 497-1888-1 |