Linear and Switching Power Supplies 130W 24V 6.2A 28V 5.4A
MAP130-1024: Linear and Switching Power Supplies 130W 24V 6.2A 28V 5.4A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
Features: • New 3.3V and 5V Output Models• Universal Input 85-264 VAC• Industry ...
US $91.51 - 106.21 / Piece
Linear and Switching Power Supplies 110W 12V 7.5A 15V 6A
| Product : | Switching Supplies | Commercial/Medical : | Commercial |
| Output Power Rating : | 151 W | Input Voltage : | 90 VAC to 132 VAC, 175 VAC to 264 VAC Selectable |
| Number of Outputs : | 1 | Output Voltage (Channel 1) : | 24 VDC |
| Output Current (Channel 1) : | 6.2 A, 5.4 A | Mounting Style : | Chassis |
| Dimensions : | 8.5 in L x 4.5 in W |
| Technical/Catalog Information | MAP130-1024 |
| Vendor | Power-One |
| Category | Power Supplies |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 165W |
| Voltage - Output | 24V |
| Voltage - Input | 90 ~ 264VAC |
| Power Supply Type | Switching (Open Frame) |
| 1st Output | 24 VDC @ 6.2A |
| 2nd Output | - |
| 3rd Output | - |
| 4th Output | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Compliant by Exemption |
| Other Names | MAP130 1024 MAP1301024 |