RF Amplifier 3.4-3.8GHz SiGe Predriver
MAX2645EUB+T: RF Amplifier 3.4-3.8GHz SiGe Predriver
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Operating Frequency : | 3.4 GHz to 3.8 GHz | Noise Figure : | 2.3 dB |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX2645EUB+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | RF and RFID |
| Package / Case | 10-MSOP, Micro10?, 10-uMAX, 10-uSOP |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 9.2mA ~ 10.9mA |
| Gain | 15.4dB |
| Frequency | 3.4GHz ~ 3.8GHz |
| RF Type | WLL, WLAN |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Noise Figure | 3dB |
| P1db | -5dBm |
| Test Frequency | 3.55GHz |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX2645EUB+T MAX2645EUB+T |