MB3793-45PNF-G-JN-6E1
IC PWR VOLT MON WD TIMER 8SOL
product image
MB3793-45PNF-G-JN-6E1 Picture
SeekIC No. : 003571498 Detail
MB3793-45PNF-G-JN-6E1: IC PWR VOLT MON WD TIMER 8SOL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MB3793-45PNF-G-JN-6E1
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Fujitsu Semiconductor America Inc
Type: Simple Reset/Power-On Reset Number of Voltages Monitored: 1
Package / Case : BGA-52 Output: CMOS Inverted
Reset: Active Low Reset Timeout: 80 ms Minimum
Voltage - Threshold: 4.5V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SOP
Description
Series: -
Type: Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored: 1
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Reset: Active Low
Packaging: Tube
Reset Timeout: 80 ms Minimum
Voltage - Threshold: 4.5V
Output: CMOS Inverted
Manufacturer: Fujitsu Semiconductor America Inc
Supplier Device Package: 8-SOP
Parameters:
Technical/Catalog InformationMB3793-45PNF-G-JN-6E1
VendorFujitsu Microelectronics America Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
OutputCMOS Inverted
ResetActive Low
Package / Case8-SOP
PackagingTube
Number of Voltages Monitored1
Reset Timeout80 ms Minimum
Voltage - Threshold4.5V