MCR18EZHF3481
RES 3.48K OHM 1/4W 1% 1206 SMD
product image
MCR18EZHF3481 Picture
SeekIC No. : 003904122 Detail
MCR18EZHF3481: RES 3.48K OHM 1/4W 1% 1206 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCR18EZHF3481
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: MCR18 Manufacturer: Rohm Semiconductor
Resistance (Ohms): 3.48k Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Composition: Thick Film Features: -
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Tolerance: ±1%
Package / Case : QFN-16, 4 x 3.5 Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height: 0.026" (0.65mm)
Number of Terminations: 2
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1%
Resistance (Ohms): 3.48k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height: 0.026" (0.65mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCR18EZHF3481
VendorRohm Semiconductor(VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms3.48K
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case1206 (3216 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThick Film