MEM2012T50R0
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays Signal Line EMI Filter
product image
MEM2012T50R0 Picture
SeekIC No. : 001109645 Detail
MEM2012T50R0: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays Signal Line EMI Filter
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MEM2012T50R0
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Maximum DC Current : 150 mAmps Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 150 mAmps
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationMEM2012T50R0
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryFilters
PackagingDigi-Reel?
Attenuation Value20dB @ 150MHz ~ 1.2GHz
Capacitance-
Current 150mA
Center / Cutoff Frequency50MHz
Filter TypeLow Pass
Voltage10V