MHL2ACLTE68NJ
Power Inductors 68nH 5%
product image
MHL2ACLTE68NJ Picture
SeekIC No. : 001184266 Detail
MHL2ACLTE68NJ: Power Inductors 68nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MHL2ACLTE68NJ
Quick Details
Inductance : 68 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.8 Ohms
Self Resonant Frequency : 900 MHz Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Inductance : 68 uH
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Maximum DC Current : 300 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.8 Ohms
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1 mm H
Self Resonant Frequency : 900 MHz