MHL2ACLTE8N2J
Power Inductors 8.2nH 5%
product image
MHL2ACLTE8N2J Picture
SeekIC No. : 001184288 Detail
MHL2ACLTE8N2J: Power Inductors 8.2nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MHL2ACLTE8N2J
Quick Details
Inductance : 8.2 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.28 Ohms
Self Resonant Frequency : 3200 MHz Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Inductance : 8.2 uH
Maximum DC Resistance : 0.28 Ohms
Maximum DC Current : 300 mAmps
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1 mm H
Self Resonant Frequency : 3200 MHz