MLP2012S1R0M
Power Inductors 1uH
product image
MLP2012S1R0M Picture
SeekIC No. : 001174349 Detail
MLP2012S1R0M: Power Inductors 1uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLP2012S1R0M
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1000 mAmps Maximum DC Resistance : 0.16 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Inductance : 1 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L
Maximum DC Resistance : 0.16 Ohms