MLP2012S1R0T
Power Inductors SHIELD 1150mA 1uH
product image
MLP2012S1R0T Picture
SeekIC No. : 001174084 Detail
MLP2012S1R0T: Power Inductors SHIELD 1150mA 1uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLP2012S1R0T
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1150 mAmps Maximum DC Resistance : 0.23 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 160 MHz
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H Shielding : Shielded
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Description
Q Minimum :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Inductance : 1 uH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Current : 1150 mAmps
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Maximum DC Resistance : 0.23 Ohms
Self Resonant Frequency : 160 MHz
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H