MLP2012S1R5T
Power Inductors SHIELD 800mA 1.5uH
product image
MLP2012S1R5T Picture
SeekIC No. : 001174372 Detail
MLP2012S1R5T: Power Inductors SHIELD 800mA 1.5uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLP2012S1R5T
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 1.5 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 800 mAmps Maximum DC Resistance : 0.27 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 120 MHz
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H Shielding : Shielded
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Description
Q Minimum :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Inductance : 1.5 uH
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Self Resonant Frequency : 120 MHz
Maximum DC Current : 800 mAmps
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.85 mm H
Maximum DC Resistance : 0.27 Ohms