MLP301M400EB0C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 330UF 400V
product image
MLP301M400EB0C Picture
SeekIC No. : 00731278 Detail
MLP301M400EB0C: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 330UF 400V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLP301M400EB0C
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~4
  • 4~10
Quick Details
Capacitance : 330 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 400 Volts Termination Style : Radial
Dimensions : 44.45 mm Dia. x 76.2 mm L Product : Flat Pack Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Operating Temperature Range :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Capacitance : 330 uF
Voltage Rating : 400 Volts
Product : Flat Pack Electrolytic Capacitors
Dimensions : 44.45 mm Dia. x 76.2 mm L