MNR04M0ABJ220
RES ARRAY 22 OHM 4 RES 0804
product image
MNR04M0ABJ220 Picture
SeekIC No. : 003955132 Detail
MNR04M0ABJ220: RES ARRAY 22 OHM 4 RES 0804
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MNR04M0ABJ220
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: MNR04 Manufacturer: Rohm Semiconductor
Circuit Type: Isolated Resistance (Ohms): 22
Number of Resistors: 4 Number of Pins: 8
Power Per Element: 62.5mW On-Chip ADC : Yes
Tolerance: ±5% Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 0804 (2010 Metric), Convex Supplier Device Package: 1005 x 4
Size / Dimension: 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) Height: 0.018" (0.45mm)
Description
Circuit Type: Isolated
Number of Resistors: 4
Number of Pins: 8
Power Per Element: 62.5mW
Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Resistance (Ohms): 22
Size / Dimension: 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height: 0.018" (0.45mm)
Package / Case: 0804 (2010 Metric), Convex
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Series: MNR04
Supplier Device Package: 1005 x 4
Parameters:
Technical/Catalog InformationMNR04M0ABJ220
VendorRohm Semiconductor(VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms22.0
Tolerance±5%
Power Per Element62.5mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins8
PackagingDigi-Reel?
Number of Resistors4
Package / Case0402 x 4 Convex (1005 metric)
Mounting TypeSurface Mount