MXO45T-3C-18M4320
Standard Clock Oscillators 18.432MHz 50ppm 14Pin DIP//Tristate
product image
MXO45T-3C-18M4320 Picture
SeekIC No. : 001147196 Detail
MXO45T-3C-18M4320: Standard Clock Oscillators 18.432MHz 50ppm 14Pin DIP//Tristate
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MXO45T-3C-18M4320
Mfg:
CTS Electronic Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : XO Package / Case : DIP-14
Frequency : 18.432 MHz Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 5 Volts Load Capacitance : 50 pF
Termination Style : Radial Minimum Operating Temperature : - 20 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Dimensions : 12.954 mm W x 20.574 mm L
Packaging : Tray Series : MXO45T
Description
Output Format :
Frequency Stability : 50 PPM
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Minimum Operating Temperature : - 20 C
Frequency : 18.432 MHz
Product : XO
Package / Case : DIP-14
Supply Voltage : 5 Volts
Load Capacitance : 50 pF
Termination Style : Radial
Packaging : Tray
Dimensions : 12.954 mm W x 20.574 mm L
Series : MXO45T
Parameters:
Technical/Catalog InformationMXO45T-3C-18M4320
VendorCTS-Frequency Controls
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency18.432MHz
Package / CaseFull Size (14-DIP - 4-Pin)
PackagingBulk
Supply Voltage5V
TypeStandard
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current25mA