N05DB470K
INDUCTOR WOUND 47UH .75A SMD
product image
N05DB470K Picture
SeekIC No. : 003460732 Detail
N05DB470K: INDUCTOR WOUND 47UH .75A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N05DB470K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 47µH Current: 750mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 430 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 12MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.240" L x 0.232" W x 0.110" H (6.10mm x 5.90mm x 2.80mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
Current: 750mA
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: 12MHz
Inductance: 47µH
DC Resistance (DCR): 430 mOhm Max
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.240" L x 0.232" W x 0.110" H (6.10mm x 5.90mm x 2.80mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN05DB470K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 750mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq12MHz
DC Resistance (DCR)430.0 mOhm Max