N05DB4R7M
INDUCTOR WOUND 4.7UH 2.2A SMD
product image
N05DB4R7M Picture
SeekIC No. : 003460733 Detail
N05DB4R7M: INDUCTOR WOUND 4.7UH 2.2A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N05DB4R7M
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 4.7µH Current: 2.2A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 49 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 35MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.240" L x 0.232" W x 0.110" H (6.10mm x 5.90mm x 2.80mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 4.7µH
Frequency - Self Resonant: 35MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current: 2.2A
DC Resistance (DCR): 49 mOhm Max
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.240" L x 0.232" W x 0.110" H (6.10mm x 5.90mm x 2.80mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN05DB4R7M
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 2.2A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq35MHz
DC Resistance (DCR)49.00 mOhm Max