N06DB330K
INDUCTOR WOUND 33UH .95A SMD
product image
N06DB330K Picture
SeekIC No. : 003462974 Detail
N06DB330K: INDUCTOR WOUND 33UH .95A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N06DB330K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 33µH Current: 950mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 250 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 9.8MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.295" L x 0.287" W x 0.126" H (7.50mm x 7.30mm x 3.20mm) Mounting Type: Surface Mount
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 250 mOhm Max
Q @ Freq: -
Type: -
Inductance: 33µH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current: 950mA
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.295" L x 0.287" W x 0.126" H (7.50mm x 7.30mm x 3.20mm)
Frequency - Self Resonant: 9.8MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationN06DB330K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 950mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq9.8MHz
DC Resistance (DCR)250.0 mOhm Max