N08DPA100K
INDUCTOR WOUND 10UH 2.2A SMD
product image
N08DPA100K Picture
SeekIC No. : 003462980 Detail
N08DPA100K: INDUCTOR WOUND 10UH 2.2A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA100K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 10µH Current: 2.2A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 66 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 18MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
Inductance: 10µH
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: 18MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current: 2.2A
DC Resistance (DCR): 66 mOhm Max
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA100K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 2.2A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq18MHz
DC Resistance (DCR)66.00 mOhm Max