N08DPA102J
INDUCTOR WOUND 1000UH .34A SMD
product image
N08DPA102J Picture
SeekIC No. : 003462982 Detail
N08DPA102J: INDUCTOR WOUND 1000UH .34A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA102J
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 1mH Current: 340mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 3.1 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 1.8MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Type: -
Current: 340mA
DC Resistance (DCR): 3.1 Ohm Max
Packaging: Tape & Reel (TR)
Inductance: 1mH
Frequency - Self Resonant: 1.8MHz
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA102J
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1mH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 340mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq1.8MHz
DC Resistance (DCR)3.100 Ohm Max