N08DPA101K
INDUCTOR WOUND 100UH 1.05A SMD
product image
N08DPA101K Picture
SeekIC No. : 003462981 Detail
N08DPA101K: INDUCTOR WOUND 100UH 1.05A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA101K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 100µH Current: 1.105A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 350 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 6.7MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
DC Resistance (DCR): 350 mOhm Max
Tolerance: ±10%
Inductance: 100µH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant: 6.7MHz
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Current: 1.105A
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA101K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance100H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.105A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq6.7MHz
DC Resistance (DCR)350.0 mOhm Max