N08DPA331K
INDUCTOR WOUND 330UH .59A SMD
product image
N08DPA331K Picture
SeekIC No. : 003462957 Detail
N08DPA331K: INDUCTOR WOUND 330UH .59A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA331K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 330µH Current: 590mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.1 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 3.2MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
DC Resistance (DCR): 1.1 Ohm Max
Tolerance: ±10%
Inductance: 330µH
Current: 590mA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant: 3.2MHz
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA331K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance330H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 590mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq3.2MHz
DC Resistance (DCR)1.100 Ohm Max