N08DPA390K
INDUCTOR WOUND 39UH 1.5A SMD
product image
N08DPA390K Picture
SeekIC No. : 003462958 Detail
N08DPA390K: INDUCTOR WOUND 39UH 1.5A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA390K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 39µH Current: 1.5A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 150 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 8.9MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 150 mOhm Max
Q @ Freq: -
Type: -
Current: 1.5A
Tolerance: ±10%
Inductance: 39µH
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 8.9MHz
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA390K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance39H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.5A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq8.9MHz
DC Resistance (DCR)150.0 mOhm Max