N08DPA121K
INDUCTOR WOUND 120UH .95A SMD
product image
N08DPA121K Picture
SeekIC No. : 004432526 Detail
N08DPA121K: INDUCTOR WOUND 120UH .95A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA121K
Mfg:
Taiyo Yuden
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA121K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance120H
Tolerance±10%
Package / Case0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 950mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq6.5MHz
DC Resistance (DCR)400.0 mOhm Max