NCP21XW222J03RA
Thermistors - NTC 2.2K OHM 5%
product image
NCP21XW222J03RA Picture
SeekIC No. : 00691192 Detail
NCP21XW222J03RA: Thermistors - NTC 2.2K OHM 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCP21XW222J03RA
Quick Details
Resistance : 2.2 KOhms Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0805 Current Rating : 0.9 mAmp
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Package / Case : 0805
Resistance : 2.2 KOhms
Current Rating : 0.9 mAmp
Parameters:
Technical/Catalog InformationNCP21XW222J03RA
VendorMurata Electronics North America
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C2.2K
B25/503950K
B0/50-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max200mW