NES-100-12
Linear and Switching Power Supplies 102W 12V 8.5A
product image
NES-100-12 Picture
SeekIC No. : 002754816 Detail
NES-100-12: Linear and Switching Power Supplies 102W 12V 8.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NES-100-12
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 102 W Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 248 VDC to 373 VDC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Output Current (Channel 1) : 8.5 A Mounting Style : Chassis
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Dimensions :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Mounting Style : Chassis
Commercial/Medical : Commercial
Output Current (Channel 1) : 8.5 A
Output Power Rating : 102 W
Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 248 VDC to 373 VDC