NES-100-24
Linear and Switching Power Supplies 108W 24V 4.5A
product image
NES-100-24 Picture
SeekIC No. : 002754517 Detail
NES-100-24: Linear and Switching Power Supplies 108W 24V 4.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NES-100-24
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 108 W Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 248 VDC to 373 VDC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Output Current (Channel 1) : 4.5 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 159 mm L x 97 mm W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Commercial/Medical : Commercial
Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Output Power Rating : 108 W
Output Current (Channel 1) : 4.5 A
Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 248 VDC to 373 VDC