NES-100-15
Linear and Switching Power Supplies 105W 15V 7A
product image
NES-100-15 Picture
SeekIC No. : 002759926 Detail
NES-100-15: Linear and Switching Power Supplies 105W 15V 7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NES-100-15
Output Power Rating : 105 W Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 248 VDC to 373 VDC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Output Current (Channel 1) : 7 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 159 mm L x 97 mm W
Commercial/Medical : Commercial
Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Output Power Rating : 105 W
Output Current (Channel 1) : 7 A
Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 248 VDC to 373 VDC