NHPXA270C5C520
IC MPU 32BIT 520MHZ 356-PBGA
product image
NHPXA270C5C520 Picture
SeekIC No. : 003514500 Detail
NHPXA270C5C520: IC MPU 32BIT 520MHZ 356-PBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NHPXA270C5C520
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : 4030B Processor Type: XScale?
Features: - Speed: 520MHz
Voltage: 1.45V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 356-PBGA Supplier Device Package: 356-VF-BGA
Description
Features: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Series: -
Manufacturer: Intel
Processor Type: XScale?
Package / Case: 356-PBGA
Supplier Device Package: 356-VF-BGA
Speed: 520MHz
Voltage: 1.45V
Parameters:
Technical/Catalog InformationNHPXA270C5C520
VendorIntel
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Processor TypeXScale?
Speed520MHz
Voltage1.45V