NL453232T-1R0J-PF
Power Inductors 1uH
product image
NL453232T-1R0J-PF Picture
SeekIC No. : 001174481 Detail
NL453232T-1R0J-PF: Power Inductors 1uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NL453232T-1R0J-PF
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 450 mAmps Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 100 MHz
Q Minimum : 50 Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Shielding : Unshielded Termination Style : SMD/SMT
Description
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Unshielded
Tolerance : 5 %
Inductance : 1 uH
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Q Minimum : 50
Self Resonant Frequency : 100 MHz
Maximum DC Current : 450 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms