NMA1205S
DC/DC Converters 1W DUAL 12V/5V SIP
product image
NMA1205S Picture
SeekIC No. : 002752642 Detail
NMA1205S: DC/DC Converters 1W DUAL 12V/5V SIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NMA1205S
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 0.5 W
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : +/- 5 V
Output Current (Channel 1) : +/- 100 mA Output Voltage (Channel 2) : 5 V
Output Current (Channel 2) : +/- 100 mA Package / Case Size : SIP
Number of Outputs : 2
Package / Case Size : SIP
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Voltage (Channel 2) : 5 V
Output Voltage (Channel 1) : +/- 5 V
Output Power : 0.5 W
Output Current (Channel 2) : +/- 100 mA
Output Current (Channel 1) : +/- 100 mA