NMA1205DC
DC/DC Converters 1W DUAL 12V/5V DIP Dual Output
product image
NMA1205DC Picture
SeekIC No. : 002715592 Detail
NMA1205DC: DC/DC Converters 1W DUAL 12V/5V DIP Dual Output
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NMA1205DC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 0.5 W
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 2 Output Voltage (Channel 1) : +/- 5 V
Output Current (Channel 1) : +/- 100 mA Output Voltage (Channel 2) : 5 V
Output Current (Channel 2) : +/- 100 mA Package / Case Size : DIP
Number of Outputs : 2
Package / Case Size : DIP
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Voltage (Channel 2) : 5 V
Output Voltage (Channel 1) : +/- 5 V
Output Power : 0.5 W
Output Current (Channel 2) : +/- 100 mA
Output Current (Channel 1) : +/- 100 mA