NML1209SC
DC/DC Converters DC/DC TH 2W 12-9V
product image
NML1209SC Picture
SeekIC No. : 002716812 Detail
NML1209SC: DC/DC Converters DC/DC TH 2W 12-9V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NML1209SC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 2 W
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 9 V
Output Current (Channel 1) : +/- 200 mA Mounting Style : Through Hole
Package / Case Size : SIP
Output Voltage (Channel 1) : 9 V
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Power : 2 W
Mounting Style : Through Hole
Output Current (Channel 1) : +/- 200 mA