NX1117C33Z,115
Low Dropout (LDO) Regulators 20VIN 3.3 VOUT Fixed
product image
NX1117C33Z,115 Picture
SeekIC No. : 00509013 Detail
NX1117C33Z,115: Low Dropout (LDO) Regulators 20VIN 3.3 VOUT Fixed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NX1117C33Z,115
Quick Details
Input Voltage MAX : 20 V Output Voltage : 3.3 V
Dropout Voltage (Max) : 1.2 V Output Current : 1 A
Load Regulation : 7 mV Output Type : Adjustable, Fixed
Mounting Style : SMD/SMT
Dropout Voltage (Max) : 1.2 V
Output Voltage : 3.3 V
Package / Case : SOT-223
Output Current : 1 A
Output Type : Adjustable, Fixed
Input Voltage MAX : 20 V
Load Regulation : 7 mV