NX1117CE12Z,115
Linear Regulators - Standard V REG 1.2 V OUT
product image
NX1117CE12Z,115 Picture
SeekIC No. : 00502501 Detail
NX1117CE12Z,115: Linear Regulators - Standard V REG 1.2 V OUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NX1117CE12Z,115
Quick Details
Output Type : Fixed Polarity : Positive
Output Voltage : 1.25 V Output Current : 1 A
Load Regulation : 4 mV Input Voltage MAX : 20 V
Line Regulation : 3 mV Maximum Operating Temperature : + 125 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SOT-223
Description
Output Type : Fixed
Polarity : Positive
Mounting Style : SMD/SMT
Output Current : 1 A
Input Voltage MAX : 20 V
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Package / Case : SOT-223
Output Voltage : 1.25 V
Load Regulation : 4 mV
Line Regulation : 3 mV