PAF500F48-28
DC/DC Converters 504W 28V 18A
product image
PAF500F48-28 Picture
SeekIC No. : 002736090 Detail
PAF500F48-28: DC/DC Converters 504W 28V 18A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PAF500F48-28
Quick Details
Output Power : 504 W Input Voltage Range : 36 V to 76 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 28 V
Output Current (Channel 1) : 18 A
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 28 V
Input Voltage Range : 36 V to 76 V
Output Power : 504 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationPAF500F48-28
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 76VDC
Output28V
Power (Watts)504W
Number of Outputs1
1st Output28 VDC @ 18A