PAF500F24-28
DC/DC Converters 504W 28V 18A
product image
PAF500F24-28 Picture
SeekIC No. : 002736300 Detail
PAF500F24-28: DC/DC Converters 504W 28V 18A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PAF500F24-28
Quick Details
Output Power : 504 W Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 28 V
Output Current (Channel 1) : 18 A
Number of Outputs : 1
Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Output Voltage (Channel 1) : 28 V
Output Power : 504 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationPAF500F24-28
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Voltage - Input18 ~ 36VDC
Output28V
Power (Watts)504W
Number of Outputs1
1st Output28 VDC @ 18A