PAF500F48-12/T
DC/DC Converters 504W 12V 42A
product image
PAF500F48-12/T Picture
SeekIC No. : 002716795 Detail
PAF500F48-12/T: DC/DC Converters 504W 12V 42A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PAF500F48-12/T
Quick Details
Output Power : 504 W Input Voltage Range : 36 V to 76 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 42 A
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Input Voltage Range : 36 V to 76 V
Output Power : 504 W