PBRC-10.00HR
Resonators 10.00 MHZ .7% W/CAP
product image
PBRC-10.00HR Picture
SeekIC No. : 001168895 Detail
PBRC-10.00HR: Resonators 10.00 MHZ .7% W/CAP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PBRC-10.00HR
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Frequency : 10 MHz Tolerance : 0.5 %
Series : PBRC Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Dimensions : 3.4 mm W x 6.7 mm L x 2 mm H
Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Series : PBRC
Dimensions : 3.4 mm W x 6.7 mm L x 2 mm H
Frequency : 10 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationPBRC-10.00HR
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency10MHz