PBRC-10.00BR07
Resonators 10.00MHZ .5% W/CAP
product image
PBRC-10.00BR07 Picture
SeekIC No. : 001169645 Detail
PBRC-10.00BR07: Resonators 10.00MHZ .5% W/CAP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PBRC-10.00BR07
Mfg:
AVX
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Frequency : 10 MHz Tolerance : 0.7 %
Series : PBRC Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 3.4 mm W x 7.4 mm L x 2 mm H Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 0.7 %
Series : PBRC
Frequency : 10 MHz
Dimensions : 3.4 mm W x 7.4 mm L x 2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationPBRC-10.00BR07
VendorAVX Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency10MHz