PH300F24-28
DC/DC Converters 302.4W 28V 10.8A
product image
PH300F24-28 Picture
SeekIC No. : 002736662 Detail
PH300F24-28: DC/DC Converters 302.4W 28V 10.8A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PH300F24-28
Quick Details
Output Power : 302.4 W Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 28 V
Output Current (Channel 1) : 10.8 A
Number of Outputs : 1
Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Output Voltage (Channel 1) : 28 V
Output Power : 302.4 W