PH300F48-24
DC/DC Converters 300W 24V 12.6A
product image
PH300F48-24 Picture
SeekIC No. : 002736701 Detail
PH300F48-24: DC/DC Converters 300W 24V 12.6A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PH300F48-24
Quick Details
Output Power : 300 W Input Voltage Range : 36 V to 76 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 12.6 A
Number of Outputs : 1
Output Power : 300 W
Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Input Voltage Range : 36 V to 76 V