PHT2010Y3004BGT200
RES 3.0M OHM 100MW 0.1% 2010
product image
PHT2010Y3004BGT200 Picture
SeekIC No. : 003896397 Detail
PHT2010Y3004BGT200: RES 3.0M OHM 100MW 0.1% 2010
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PHT2010Y3004BGT200
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: PHT Manufacturer: Vishay Sfernice
Processor Series : MPC5602D Resistance (Ohms): 3M
Power (Watts): 0.1W, 1/10W Composition: Thin Film
Features: - Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Tolerance: ±0.1% Package / Case: 2010 (5125 Metric)
Size / Dimension: 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) Height: 0.025" (0.63mm)
Number of Terminations: 2
Description
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Features: -
Number of Terminations: 2
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Resistance (Ohms): 3M
Composition: Thin Film
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Package / Case: 2010 (5125 Metric)
Tolerance: ±0.1%
Size / Dimension: 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Manufacturer: Vishay Sfernice
Series: PHT
Height: 0.025" (0.63mm)