PIC18F25K80-I/SS
8-bit Microcontrollers (MCU) 32KB FL 4KBRM 16MIPS 12bit ADC CTMU
product image
PIC18F25K80-I/SS Picture
SeekIC No. : 00359399 Detail
PIC18F25K80-I/SS: 8-bit Microcontrollers (MCU) 32KB FL 4KBRM 16MIPS 12bit ADC CTMU
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PIC18F25K80-I/SS
Core : PIC18 Processor Series : PIC18
Data Bus Width : 8 bit Maximum Clock Frequency : 64 MHz
Program Memory Size : 32 KB Data RAM Size : 3648 B
On-Chip ADC : Yes Operating Supply Voltage : 1.8 V to 5.5 V
Package / Case : SSOP-28 Mounting Style : SMD/SMT
Processor Series : PIC18
Maximum Clock Frequency : 64 MHz
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 5.5 V