PIC32MX695F512L-80I/PF
32-bit Microcontrollers (MCU) 85 MHz USB ENET 8 DMA
product image
PIC32MX695F512L-80I/PF Picture
SeekIC No. : 00358790 Detail
PIC32MX695F512L-80I/PF: 32-bit Microcontrollers (MCU) 85 MHz USB ENET 8 DMA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PIC32MX695F512L-80I/PF
  • Qty
  • 0~63
Quick Details
Core : MIPS32 M4K Processor Series : PIC32
Data Bus Width : 32 bit Maximum Clock Frequency : 80 MHz
Program Memory Size : 512 KB Data RAM Size : 128 KB
On-Chip ADC : Yes Operating Supply Voltage : 2.3 V to 3.6 V
Package / Case : TQFP-100
Description
Operating Temperature Range :
Mounting Style :
Data Bus Width : 32 bit
On-Chip ADC : Yes
Core : MIPS32 M4K
Operating Supply Voltage : 2.3 V to 3.6 V
Maximum Clock Frequency : 80 MHz