PTF01-151A-104B2
Slide Potentiometers 100Kohms Travel=100mm
product image
PTF01-151A-104B2 Picture
SeekIC No. : 001260990 Detail
PTF01-151A-104B2: Slide Potentiometers 100Kohms Travel=100mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PTF01-151A-104B2
Quick Details
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt) Resistance : 100 KOhms
Tolerance : 20 % Termination Style : Pin
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt)
Tolerance : 20 %
Termination Style : Pin
Taper : Linear
Resistance : 100 KOhms