P-5KP13CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 13Vso 14.4Vbr 232A
product image
P-5KP13CA Picture
SeekIC No. : 00232191 Detail
P-5KP13CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 13Vso 14.4Vbr 232A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P-5KP13CA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 21.5 V Operating Voltage : 13 V
Package / Case : Case P600 Breakdown Voltage : 14.4 V
Termination Style : Through Hole Peak Surge Current : 237.2 A
Peak Pulse Power Dissipation : 5000 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Description
Capacitance :
Packaging :
Channels : 1 Channel
Polarity : Bidirectional
Termination Style : Through Hole
Clamping Voltage : 21.5 V
Operating Voltage : 13 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : Case P600
Peak Pulse Power Dissipation : 5000 W
Breakdown Voltage : 14.4 V
Peak Surge Current : 237.2 A