P-5KP15CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 15Vso 16.7Vbr 206A
product image
P-5KP15CA Picture
SeekIC No. : 00231590 Detail
P-5KP15CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 15Vso 16.7Vbr 206A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P-5KP15CA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 24.4 V Operating Voltage : 15 V
Package / Case : Case P600 Breakdown Voltage : 16.7 V
Termination Style : Through Hole Peak Surge Current : 209 A
Peak Pulse Power Dissipation : 5000 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Termination Style : Through Hole
Clamping Voltage : 24.4 V
Operating Voltage : 15 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : Case P600
Peak Pulse Power Dissipation : 5000 W
Breakdown Voltage : 16.7 V
Peak Surge Current : 209 A