P-5KP22CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 22Vso 24.4Vbr 141A
product image
P-5KP22CA Picture
SeekIC No. : 00245267 Detail
P-5KP22CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 22Vso 24.4Vbr 141A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P-5KP22CA
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 35.5 V Operating Voltage : 22 V
Package / Case : Case P600 Breakdown Voltage : 24 V
Termination Style : Through Hole Peak Surge Current : 143.7 A
Peak Pulse Power Dissipation : 5000 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Polarity : Bidirectional
Breakdown Voltage : 24 V
Termination Style : Through Hole
Clamping Voltage : 35.5 V
Operating Voltage : 22 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : Case P600
Peak Pulse Power Dissipation : 5000 W
Peak Surge Current : 143.7 A